کمبود نیروهای متخصص در بسیاری از صنایع آلمان

به گزارش روزنامه زود دویچه تسایتونگ، تعداد بیکاران در حال افزایش است و جای خالی کمتری وجود دارد. با این وجود: انجمن اقتصاد باواریا نسبت به ادامه کمبود نیروهای متخصص در بسیاری از صنایع هشدار می دهد. بيكاري بيشتر و مشاغل كمتر از يك سو ، نيازهاي مداوم نيروي كار از سوي ديگر: انجمن اقتصاد باواريا (VBW) نسبت به كمبود مداوم نيروهاي ماهر در بسياري از صنايع با وجود بحران كرونا هشدار مي دهد. مدیر برتر VBW ، برترام بروسارد ، روز چهارشنبه در هنگام ارائه مطالعه جدیدی در مورد بازار کار گفت ، این موضوع با توجه به توسعه جمعیتی همچنان به صورت موضوعی مطرح است.
در حال حاضر یک بحران عمیق مشاهده می شود که هزینه های آن برای مشاغل سخت تمام می شود. “در دراز مدت ، ما در حال مبارزه با کمبود نیروی ماهر هستیم.” هنوز مشاغل زیادی در بایرن وجود دارد که از نظر ریاضی یک موقعیت بیکار برای یک فرد بیکار وجود دارد. با توجه به “فشارسنج بازار کار” فعلی VBW ، این شامل مکاترونیک و همچنین مشاغل انرژی و برق است. در برنامه ریزی ساخت و نقشه برداری ، در مهندسی عمران و در مشاغل بهداشتی وضعیت به همین منوال است. با نسبت 1.6 بیکار به ازای هر موقعیت خالی ، همچنان در مشاغل IT چشم انداز شغلی خوبی وجود دارد.
با این حال ، در سایر صنایع ، تأثیرات بحران کرونا به وضوح قابل مشاهده است. زیرا در مجموع مراکز شغلی نسبت به یک سال قبل جای خالی کمتری دارند. بدیهی است که بسیاری از شرکت ها برای استخدام مردد هستند و یا با مشکلات اقتصادی روبرو شده اند. کاهش گردشگری و همچنین هتل ها و رستوران ها به ویژه شدید بود: اخیراً 44 درصد جای خالی کمتر در آنجا ثبت شده است. برای هر یک از آنها به طور متوسط ​​4.7 متقاضی وجود دارد. در مشاغل نظافتی ، از نظر حساب تقریباً یازده بیکار در هر جای خالی وجود دارد. با این حال ، معمولاً فقط برخی از جای خالی ها به مراکز شغلی گزارش می شوند که “فشار سنج بازار کار” بر اساس آمار آنها است.
اتاق بازرگانی و صنایع باواریا (BIHK) چشم انداز بازار کار باواریا را “مقهور” می خواند. بر اساس یک نظرسنجی اقتصادی که روز سه شنبه منتشر شد ، درست است که اخیراً شرکت های کمتری نسبت به بهار قصد کاهش نیرو داشتند. در عین حال ، در عین حال ، بسیاری از شرکت ها برای تطبیق نیازهای پرسنلی خود با پیشرفت های اقتصادی به حساب کار کوتاه مدت ، نوسانات طبیعی و زمان کار خود ادامه می دهند. صنعت هتلداری و مهمان نوازی ، صنایع فرهنگی و فرهنگی و همچنین صنایع مسافرتی و هواپیمایی به ویژه از بیماری همه گیر و محدودیت های اعمال شده برای مهار آن آسیب جدی می بینند.

به نظر می رسد که روند نامشخص بحران کافی نبوده است ، بسیاری از شرکت ها نیز با تأثیرات اختلافات تجاری بین المللی دست و پنجه نرم می کنند. به طور کلی ، اقتصاد باواریا “سریعتر از آنچه انتظار می رفت از شوک تاج خارج شد” ، مدیر عامل BIHK گفت: “بیش از دو سوم راه بازگشت به سطح قبل از بحران” قبلاً پوشش داده شده است. با این حال ، این پویایی احتمالاً در ماه های آینده به طور قابل توجهی کاهش می یابد. مانند VBW ، BIHK در حال حاضر فرض می کند که بهبود اقتصادی احتمالاً تا سال 2022 ادامه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

آلمان ایران